התעמלות במים לגיל השלישי

התעמלות במים לגיל השלישי

התעמלות במים לגיל השלישי

עם השנים, השרירים נחלשים ופעילויות ספורטיביות שונות עשויות לדרוש מאתנו מאמץ פיזי שכבר לא בכוחותינו. עם זאת, אסור לוותר על שגרת אימונים. כושר גופני מחזק את הגוף ומעלה את מצב הרוח. כדאי למצוא פעילות גופנית שתוכל לתמוך בנו מבלי שנחוש תשישות או חוסר נוחות. התעמלות במים היא בדיוק מה שחיפשתם. ספורט מים מביא עמו יתרונות רבים: התחושה במים היא של קלילות, כמעט לא מרגישים את הגוף ולכן ספורט זה מתאים לכל מי שיש לו מגבלה פיזית או תנועתית כלשהו. המים עצמם מייצרים התנגדות טבעית ולכן הפעילות במים עדיין מאוד מחזקת את הגוף. כלומר, מרוויחים הן סביבה תומכת והן פעילות מחזקת.

קיימים סוגים שונים של התעמלות במים המתאימה לגיל השלישי, משחייה דרך אירובי מים ועד טיפולי וואטסו. בחרו את העיסוק הספורטיבי המועדף עליכם או שלבו בין מספר פעילויות.

בריכות עם מערכות חימום לבריכה מאפשרות למתרגלים להמשיך בשגרת הפעילות גם בימים הקרים. חפשו בריכות מחוממות באווירה נעימה בה תוכלו ליהנות הן מפעילות פרטנית במים והן מפעילות קבוצתית.

חיזוק לכל הגוף – לשחות וליהנות


השחייה נחשבת לאחד האימונים המומלצים, במיוחד לגיל השלישי ובצדק. מדובר בפעילות בה מפעילים את פלג הגוף התחתון והעליון כולל שרירי ליבה באימון אחד וכך ניתן לחזק חלקי גוף רבים בו זמנית. השחייה מסייעת בשמירת הגמישות, מתאימה לאנשים עם בעיות גב וקשיי נשימה, בריחת סידן ועוד.
כמו כן, היא פעילות אירובית לכל דבר ולכן גם מזרזת את קצב חילוף החומרים. מחקרים הראו שאנשים ששוחים באופן קבוע נהנים משינה איכותית יותר וסובלים פחות ממתח ודיכאון. זו גם פעילות שמאפשרת לכם לבצע בקצב שלכם, בכל עת מבלי שהזמן מוגבל או שיש צורך לשמור על תיאום תנועתי עם יתר חברי הקבוצה. ניתן לשחות ביחד אך ניתן לשחות גם לחוד.

ממריץ מבלי להכביד – אירובי בתוך המים


אירובי ביבשה שונה לחלוטין מאירובי במים. נכון שמדובר בתנועות דומות, בפעילות שמחזקת את השרירים ותורמת לסיבולת לב ריאה, אבל במים קל יותר משמעותית לבצע את התנועות, במיוחד למי שיש לו מגבלות תנועה ולכן היא מתאימה לגיל השלישי.
הפעילות במים יכולה לכלול הליכה מהירה ואפילו ריצה, תרגילי קואורדינאציה, שימוש בכדורים, הרמת משקולות במשקלים שונים ואימוני כוח שונים בסביבת מים. היתרונות הם שניתן להגיע למקסימום מאמץ במים יותר מאשר על הקרקע מבלי להרגיש את המאמץ בגלל קלות המשקל של המים, כמו כן, מחקרים מצביעים על כך שאירובי מים יכול לסייע במצבים של דלקות פרקים, אוסטאופורוזיס וחולשה במפרקים והכל תוך כדי מתן איזון ושליטה בסביבת המים שנחשבת לסביבה יציבה יותר עבור מבוגרים. לרוב מתבצעים תרגילי אירובי במים הרדודים, כך שפלג הגוף העליון הוא ברובו מחוץ למים.

פינוק מרגיע ששווה לאמץ – טיפולי מים וואטסו


דרך להרגיע את הגוף היא באמצעות טיפולי וואטסו המבוצעים בסביבה של מים חמים. מדובר בשילוב בין תרגילי מתיחה, שיאצו, עיסוי ואפילו ריקוד, כאשר הגוף זוכה לתמיכה, עיסויים נקודתיים ותנועתיות מרגיעה תוך התמקדות באזור עמוד השדרה והמפרקים. טיפול זה יכול לסייע הן בשחרור מתחים והרפייה עמוקה והן בשחרור של שרירים. הטיפול במים עובד גם על נשימות נכונות ומוביל להגברת הגמישות, הרפייה בשרירים וירידה בכאבי שרירים ובאופן כללי, תורם לתפקוד ולאיכות החיים ולתחושת התחדשות. המטפל מחזיק את המטופל במים ותוך כדי עבודה גופנית מעניק תמיכה לשרירים, מלמד את הנשימות הנכונות ותרגילי פיזיותרפיה שונים והכל בסביבת מים המחוממים עד 35 מעלות.