רפואה אסתטית – הרבה יותר מרק אסתטיקה

רפואה אסתטית – הרבה יותר מרק אסתטיקה

אין זה סוד שבשנים האחרונות, אנחנו שומעים יותר ויותר על השילוב של רפואה אסתטית. יותר ויותר אנשים פונים אל רופאים שיבצעו עבורם ניתוחים פלסטיים ויבצעו בהם טיפולי אסתטיקה מסוגים שונים, במטרה לשם את המראה שלהם.

אם בעבר, כל הנושא של רפואה פלסטית הייתה בעיקר מנת חלקם של אנשים מבוגרים שרצו לשמור על מראה צעיר או של אנשים שר עברו טראומות פיזיות שונות, תאונות, חבלות וכדומה, הרי שעם השנים זה השתנה, במובן הזה היקף האנשים שהחלו להיכנס אל תוך מעגל המטופלים הלך וגדל, יותר צעירים, אנחנו יכולים למצוא גם גברים וגם נשים, והטיפולים לא נועדו אך רק בשביל לתקן פגם מסוים, מולד או כזה שנוצר עם הזמן, אלא בשביל לשפר את המראה. כתוצאה מכך גם גדל מאוד היקף הטיפולים. אנחנו יכולים למצוא הרבה יותר טיפולים מאשר בעבר, לא כולם בהכרח מחייבים ניתוחים, כמובן. לדוגמה בקליניקה של שרי ארז קיימים מגוון רכב של טיפולי אסתטיקה ביניהם מכשיר חדש לעיצוב וחיטוב הגוף בשם ice 21.

רפואה אסתטית מתחלקת לכמה וכמה רבדים, אנחנו יכולים לראות הן בניתוחים, הן בטיפולים, הן תכשירים מסוגים שונים, הן בביצוע פרוצדורות חד פעמיות, שאיבות וכדומה, ועוד. הטיפולים האסתטיים, מן הסתם גם לא מתבצעים אך ורק בחלק אחד של הגוף, אלא אפשר לראות חלוקה שלהם על פני כל הגוף כמעט. בין אם מדובר, בפנים, בחזה, בעור על פני כל הגוף, במקומות בהם יש שומן, טיפולי שיניים אסתטיים ועוד שורה ארוכה של מקומות בגוף.

לפני שנסביר מדוע רפואה אסתטית היא הרבה יותר מרק אסתטיקה רגילה, צריך לומר, מי שיכול לעסוק בנושא, הוא אך ורק רופא שהתמחה בתחום, מן הסתם. בדרך כלל מדובר על רופאים שהתמחו בתחום של כירורגיה פלסטית ובחרו לעסוק בתחום של רפואה אסתטית. הם עושים זאת באופן פרטי או דרך בתי חולים ציבוריים.

 

המשמעויות של רפואה אסתטית

יש רבים אשר סבורים שבסופו של דבר, רפואה אסתטית היא דרך של האדם לנצח את הזמן או את המשתנים איתם הוא נולד או כאלה שנוצרו במהלך השנים. יש בכך לא מעט, אך צריך לומר שזו לא כל ההסבר.

אנשים שבוחרים ללכת לרופא בשביל לעבור טיפולי אסתטיקה, עושים זאת בין היתר, בגלל שהם חווים חוויה מסוימת, אישית, לא פשוטה. זו יכולה להיות נערה שיש לה חזה גדול והיא רוצה להקטין אותו בשביל שלא יצחקו עליה, או להפך, זה יכול להיות נער עם אף שבנוי בצורה לא יפה בעיניו והוא רוצה לשנות את המראה שלו, אלה יכולים להיות אישה או גבר שיש להם בעיית משקל והם צריכים לעבור שאיבת שומן, או אדם בגיל השלישי שרוצה להסתיר את פגעי הזמן ועוד שורה ארוכה של מקרים.

כלומר, מדובר פה על חוויה אישית של כל אחד מהמטופלים, חוויה שהם עוברים עם עצמם, וכן חוויה חברתית, כיצד החברה מתייחסת אליהם, איך היא מגיבה למראה שלהם. לכן זה הרבה יותר מרק אסתטיקה.